to także miejsce gdzie dentysta może wykonywać różne zabiegi estetyczne takie jak na przykład wybielanie zębów. Jeśli mamy swój ulubiony gabinet dentystyczny, gdzie nasz dentysta wykonuje takie usługi warto porozmawiać z nim o tej kwestii. Jeżeli stomatolog uzna, że taki zabieg będzie odpowiedni dla naszych zębów, pozostanie uzgodnić nam z osobą rejestrującą zapisy w miejscu, jakim jest gabinet dentystyczny dogodny dla nas termin realizacji usługi. Wiele osób słysząc słowa takie jak dentysta, stomatolog, czy gabinet dentystyczny ma wiele obaw. Realia jednak pokazują, że odwlekanie wizyty w tym miejscu tylko pogarsza naszą sytuacje zdrowotną. Potwierdzi nam to z pewnością każdy dentysta. Warto zawsze pamiętać, że stomatolog to osoba, która chce dla nas jak najlepiej. Odwiedźmy więc gabinet dentystyczny i cieszmy się zdrowym uśmiechem.
Co prawda wizyty te nie należą
Piękny uśmiech dodaje nam pewności siebie. Zdrowe i zadbane zęby są niewątpliwe naszą wizytówką. Ładny uśmiech sprawi, że będziemy się dobrze czuć we własnej skórze. Trzeba jednak podkreślić, że wizyty u stomatologa mają w pierwszej kolejności zapewnić nam zdrowe zęby.
Pomyślmy tylko - jest przyjemny sobotni wieczór w eleganckiej restauracji, a my nie możemy w pełni delektować się kolacją ponieważ boli nas ząb. Ból zęba należy do tych bóli, które są wyjątkowo nieprzyjemne i jednocześnie promieniują one po całej szczęce. W takiej sytuacji tylko dentysta jest nam w stanie pomóc, niestety ale tabletki przeciwbólowe pomogą nam na chwilę, natomiast nie zlikwidują problemu. Jedynym wyjściem jest stomatolog i gabinet dentystyczny. Co prawda, wizyty te nie należą do przyjemnych i mało jest osób, które lubią wizyty w gabinecie stomatologicznym ale są jedynym ratunkiem by skutecznie pozbyć się problemu. Warto podkreślić, że jeśli chcemy uniknąć bolesne i nieprzyjemne wizyty to zdecydowanie musimy odwiedzać dentystę regularnie co sześć miesięcy - wówczas próchnica nie rozwinie się mocno i tym samym leczenie jest krótsze i bezbolesne.
U stomatologa warto prosić o podanie znieczulenia
Wiele osób omija gabinet dentystyczny, obawiając się, że leczenie stomatologiczne będzie bolesne. Oczywiście zdarza się, że tak jest, ale nie oznacza to, że boleć musi. Każdy dentysta bowiem dysponuje różnego rodzaju znieczuleniami, które może podać pacjentowi. Nie zawsze jednak to robi i ma to wytłumaczenie. Pacjenci mają różny próg bólu i to co jednego boleć nie będzie, u drugiego może spowodować nawet duże dolegliwości bólowe.
Znieczulenie podane przed zabiegiem stomatologicznym może wiązać się z koniecznością dodatkowej opłaty, z reguły nie są to jednak wysokie koszty. Stomatolog dobierze znieczulenie, które w danej sytuacji jest najlepsze i poda je przed rozpoczęciem leczenia zęba lub zębów. Dla pacjenta takie znieczulenie to o wiele bardziej komfortowa wizyta w gabinecie stomatologicznym. Bez względu bowiem na to jaki jest zakres leczenia, może on mieć pewność, że nie będzie się ono wiązać z dolegliwościami bólowymi. Nie można jednak zapominać, że po tym jak znieczulenie przestanie działać, może pojawić się ból. Warto wiec poprosić dentystę o receptę na dobry lek przeciwbólowy lub kupić wybrany i dostępny bez recepty.
Leczenie zębów w narkozie. Kosztowne ale warte polecenia
Niejeden gabinet dentystyczny ma w swojej ofercie opcję leczenia zębów w narkozie. Taka forma leczenia wiąże się oczywiście z wyższymi kosztami, niekiedy jednak leczenie zębów w narkozie jest doskonałym wyborem. Tak jest między innymi, gdy pacjent obawia się stomatologa. Przy leczeniu zębów w narkozie można mieć pewność, że ani dolegliwości bólowe się nie pojawią ani nie będziemy wiedzieli co w trakcie leczenia stomatologicznego się działo.
Warto wiedzieć, że dentysta nie podaje narkozy. Robi to anestezjolog, który podczas wizyty pacjenta w gabinecie stomatologicznym jest od jej początku do końca. Pacjent usypiany jest za pomocą zastrzyku dożylnego. Z reguły lekarz zakłada pacjentowi wenflon, przez który wygodnie podaje lekkie znieczulenie. Pacjent usypiany jest tylko na kilka minut. Na te chwile, w trakcie których odczuwałby dolegliwości bólowe związane z leczeniem stomatologicznym, po czym wybudzany. Przy tej formie leczenia - w przeciwieństwie do leczenia stomatologicznego bez narkozy - dentysta może wyleczyć kilka zębów, a nawet wszystkie, które leczenia wymagają.